Проблем със скоростната кутия Cordoba 1996.

Потребителски аватар
alex008
новак
новак
Регистриран: 24 ное 2019, 23:21
Автомобил: Seat Cordoba

Проблем със скоростната кутия Cordoba 1996.

Мнение от alex008 » 25 ное 2019, 00:00

Здравейте вчера ми се случи много неприятен проблем карах си Сеата, по магистрала и спрях на една бензиностанция точно 50км преди Пловдив да поотпочина и да пусна една вода и след като влязох в превозното средство преди да запаля тръгнах да освобождавам от скорост лоста и странно че той заяждаше чак не си беше почти изцяло зацепил и някак си успях да го освободя от скорост и запалих но след като вкарах на първа предавка се чу едно супер силно виене когато тръгнах и разбрах че имам проблем и останах там, пробвах на другите предавки по същия начин даже и при някой от тях заяждаха и не влизаха изцяло
и след множество разговори по телефона се оказа че съм сам на сред нищото и няма кой да дойде да помогне и се обадих на пътна помощ(голяма грешка) с идеята да ме закара пред сервиз за да решим проблема "уж" качиха на платформата и тръгнахме обръсна ме 100лв.. както и да е, стигнахме до един сервиз намиращ се на почти нищото води се Овърхаул свали я там и замина и така наречените майстори решиха да я прегледат дигат капака палят ама тя гаснеше ест. понеже имаше и проблем с авансовата плочка но не е проблем с повече газ и като загрее си работи опитаха се да я задвижат ръчкаха малко лоста и накрая установиха след умуване че е заседнала на някоя скорост и трябва отваряне поканиха ме вътре седнахме и единия започна да ми говори за евентуален ремонт цитирам: - За да ти сваля кутията от колата само щи струва 170лв, за да ти я отворя още 220лв, след това консумативи ремонт на кутията отделно и трябва да ми я оставиш тука няколко дена...
И аз се отчаях ептен като чух това :o колата представлява Seat Cordoba 1.6 бензин от 1996г кажи речи 24 годишна кола и той ми иска само 400лв за да свали кутията и да я отвори а отделно ремонта и частите още отгоре сиг цената можеше да стигне и до 1000 лв по тая логика :lol:.
И аз направо са чудех какво да направя и кой край да хвана понеже съм от Бургас и растоянието ич не е малко проведох разговор с приятел ме посъветва да опитам да я подкарам в това състояние и да опитам да се върна така. Не е най логичното нещо което може би трябва да се направи но нямах и избор все пак колата не е моя собственост и нямаше как да я остая на сред нищото, бях супер изморен недоспал, пътна помощ ми искаха 500лв за да ми я върнат до Бс пак и нямаше и кой приятел да дойде да ме дръпне и ептен нямаше на къде а майстора ми каза цитирам: "Ти с таз кола абсурд да може да продължиш", казах си само па да видим какво ше стане качих се, запалих лоста беше в неутрална но бях на скорост реално но незнаех на коя тръгнах напред опитах да вкарам на първа влезе но нш не се промени втора също, след това трета и се усети скорост и с многоо газ и мъки на съединителя я придвижих и излязах на пътя и бях в движение което си беше живо чудо опитах да вкарам на следваща предавка и лоста влезе реално скоростите се оправиха но се чуваше силно виене на ниските обороти и предавки от отсега на кутията ако не се лъжа, движех се бавно, бавно през целия Пловдив с аварийни светлини и бавна скорост докато не стигнах магистралата и от там карах със 80 и не повече от 2200 оборота със аварийните в аварийната лента и така бавно бавно успях да се прибера по живо по здраво по чудо ;). На около до 2000 оборота с не много газ виенето не се чуваше толкова много обаче на ниските и първа и втора предавка беше супер силно, най вероятно е заминала кутията, но ще разберем кога я видят майстори къде не зимат по 1000лв за такива ремонти :D

Отговори